دانشنامه فرزند

آیا ممکن است هیدروپس در بارداری بعدی بروز پیدا کند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله با یک پسر سالم و دارای نسبت فامیلی، شوهرم پسر دایی مادرم میشه. در هفته ۱۱ بارداری nt 2.5 بود مایع دور جنین کم بود دو روز بعد جنین مرد به علت تشخیص هیدروپس، حالا سوالم اینه آیا تو بارداری بعدی ممکن هست دوباره این مشکلو پیدا کنم؟ با توجه به نسبت فامیلی و فرزند سالمم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

برای دانستن درصد احتمال تکرار مشکل، لازم است در ابتدا علت آن را یافت. بنابراین لازم است قبل از اقدام به بارداری مجدد مشاوره و بررسی های لازم به ویژه مشاوره ژنتیک را انجام داده تا احتمال تکرار این مساله به صفر برسد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...