مصرف مشروبات الکلی در اوایل بارداری برای جنین مضر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 سالمه، قدم 168 وزنم 59 کیلوگرم. ماه پیش 31 ام پریود شدم. امروز بی بی چک گذاشتم و دو خط نشون داد یکی پررنگ و یکی کمرنگ. سابقه سقط داشتم دی ماه 1395 در هفته ششم بی دلیل. هفته پیش به مهمونی رفتم و مشروب خوردم، اصلا نمیدونستم. حالا میخوام بدونم مشکلی پیش نمیاد واسش؟ کمر درد هم دارم طبیعی هست؟ الان چند هفتمه؟ مشروب واسه جنین مشکلی پیش نمیاره؟ نمیدونستم که باردارم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

در حال حاضر دقیقاً یک ماه تان است و فعلاً جهت بررسی ضربان قلب جنین با سونوگرافی زود می باشد و تقریبا دو هفته دیگر می توانید سونوگرافی از جنین انجام دهید نوشیدن یک بار مشروب در اوایل تشکیل نطفه خیلی نگران کننده نیست و معمولاً خطری که در بر دارد خطر سقط می باشد. منبعد حواستان را بیشتر جمع نمایید، در حال حاضر اقدامی نمی توانید بکنید تا زمان انجام سونوگرافی و بررسی ضربان قلب جنین و انجام آزمایشات غربالگری در آینده.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان