دانشنامه فرزند

تعیین جنسیت در کدام هفته قابل تشخیص است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم، قدم 168 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 48 کیلوگرم بوده و اکنون 51 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 9 شهریور بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از نیفیدیپین، شیاف پروژسترون، سوزن هپارین 5000 و سوزن های هفته ای یکی پرولوتون. بچه سومم هست. سوال من این است که جفتم جلو است و اصلا اشتها ندارم و بچه ی اولم وزنش 2100 بوده و بچه دومم 2200 بوده چیکار کنم چه خوراکیهای موثری بخورم که هم اشتها آور باشد و هم بر روی وزن بچه اثر بگذارد و وزن بگیرد؟ و در هفته ی چندم باردای هستم الان و در چند هفته جنسیت معلوم میشود؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سن بارداری شما تا امروز نهم بهمن ماه ۲۱ هفته و ۴ روز است. جنسیت جنین در سونوگرافی ۱۶ هفته به بعد قابل تشخیص است. برای وزن گیری جنین از همه مواد غذایی به اندازه استفاده کنید، میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید، آجیل بدون نمک، بستنی البته اگر قند خونتان بالا نیست، گوشت مرغ و ماهی و گوشت قرمز، آووکادو، تخم مرغ و حبوبات و همینطور مصرف پودرهایی مثل لیدی میل (با اجازه پزشک) به افزایش اشتها و وزن کمک میکنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...