دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۶۱ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۱.۵ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۴ اسفند ۹۵ بوده. اکنون در هفته ۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از تیروکسین و یدوفولیک. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم و اولین بارداریمه. سوال من این است که من خیلی در طول روز و حتی اوایل صبح گشنم میشه و شکمم یه مقدار بزرگ شده میترسم چاق بشم با این اشتهام چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

بدلیل افزایش هورمون بارداری، معمولا اشتها بالا میرود در صورتی که حالت تهوع نداشته باشید. اضافه وزن 12 تا 16 کیلو در بارداری طبیعی می باشد. بزرگ شدن شکم به دلیل نفخ در سه ماهه اول می باشد. بیشترین اضافه وزن در سه ماهه سوم رخ میدهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان