دانشنامه فرزند

انجام آزمایش ژنتیک در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 160 کیلوگرم بوده و اکنون 163 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 17 دی بوده. اکنون در هفته 15 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین دی، قرص آهن، آیرون ویت، قرص کلسی کر و قرص لووکسین برای تیرویید. بارداری اولم هست و تجربه سقط ندارم. سوال من این است که چرا دکتر برام آزمایش 15 هفتگی نوشته؟ آیا لازمه که حتما برم؟ آخه از هر کی میپرسم میگه دکتر برا من ننوشت و در طول بارداری فقط یک آزمایش انجام دادن اونم ژنتیک بوده.به نظرتون ضروریه انجام این آزمایش؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

مراحل و مراقبت های بارداری، در هر باردار متفاوت هست. منظورتان از آزمایش چه آزمایشی هست؟ معمولا در 15 هفتگی به بعد، آزمایش غربالگری دوم یعنی نقایص لوله عصبی درخواست میشود و انجام آن ضروری می باشد. لطفا نوع آزمایش را معلوم کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...