دانشنامه فرزند

دلیل مشکلات تنفسی نوزاد پس از زایمان چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 20 روز پیش زایمان داشتم و زایمانم طبیعی بود. از زمان بستری شدنم تا به دنیا اومدن فرزندم 40 دقیقه طول کشید. زایمان دومم بود، بعد از از این که بچه ام به دنیا اومد گفتن بچه من مشکل تنفسی داره البته نوع شدیدش چون بیمارستانی که زایمان کردم دستگاه NICU نداشت تا بچه ام را به شهر دیگه اعزام کنند تو راه از دنیا رفت. توی گزارشی که بیمارستان به من داده نوشته مایع آمنیون خونی علتش چی می تونه باشه؟ البته بچه که به دنیا اومد گفتن دست و پاش شلن. البته دست و پاشو تکون می داد. توی 38 هفته و 5 روز به دنیا اومد. فرزند اولم تو 36 هفته و 4 روز به دنیا اومد اونم پاهاش شل بود ولی بعدا خوب شد. الان هیچ مشکلی نداره. علت مشکل تنفسی چی می تونه باشه؟ تمام سونوهای من سالم بود. علت شل بودن دست و پا چی می تونه باشه؟ من و همسرم هیچ نسبت فامیلی هم نداریم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

علل مختلفی مثل کنده شدن بخشی از جفت یا تمام آن، کنده شدن بند ناف، وارد شدن ضربه شدید می تواند منجر به بروز چنین مشکلی یعنی مایع آمنیوتیک خونی و به دنبال آن مشکل تنفسی جنین شود. لازم بود جفت و جنین برای بررسی بیشتر به پاتولوژی (آسیب شناسی) ارسال میشد تا علت یافت می شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد تازه متولد شده» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...