آیا استنشاق عنبرنسارا در بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سیزده هفته و دو روز باردارم و دندون عقلم شدید درد میکنه چیکار کنم؟ داروی خاصی یا داروی گیاهی میتونم استفاده کنم؟ و اینکه من عنبر نسارا رو دود کردم یه زره آروم شد آیا ضرر نداره؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در مورد عنبرنسارا، در این مورد تحقیق علمی در دوران بارداری انجام نشده و بنابراین از اینکه ضرری برای جنین دارد یا نه، متاسفانه اطلاع چندانی در دست نیست. بهتر است از اینگونه موارد طب سنتی که هنوز از مضرات آن به درستی آگاه نیستیم استفاده نکنید. می توانید از داروی استامینوفن کمک بگیرید، البته به دندانپزشک هم مراجعه کنید و به ایشان بگویید که باردارید تا اقدامات لازم را با در نظر گرفتن باردار بودن شما انجام دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان