دانشنامه فرزند

آیا نزدیکی باعث زخم دهانه رحم می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدودا یک ماه و نیمه پیش کورتاژ کردم، امروز رفتم معاینه خانم ماما گفتن دهانه رحمت خیلی زخمه و داغونه. ازم پرسید خیلی نزدیکی دارین؟ میخواستم ببینم ربطی به نزدیکی داره یا مربوطه به کورتاژه که کردم؟ یعنی خوب نشده تا الان؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

گاهی اوقات زخم دهانه رحم به علت وجود عفونت ممکن است به وجود آید و نزدیکی بیشتر و با فشار نیز می تواند این زخم را تشدید کند. کورتاژ هم ممکن است زخم به وجود آورد و وجود عفونت آن را بیشتر و روند بهبودی را آهسته کند. باید پماد داخلی مخصوص و داروهای خاص عفونت مورد نظر طبق تجویز مرتب استفاده شود و مجدد معاینه شوید تا از برطرف شدن آن مطمئن شوید در غیر این صورت دارو باید تغییر کند تا در نهایت عفونت رفع شود. همچنین پاپ اسمیر سالانه خود را به طور منظم انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 12 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...