دانشنامه فرزند

آیا احتمال اینکه در بارداری دوم هم سرکلاژ صورت بگیرد وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

تاریخ آخرین پریود من بیست و هشتم دی ماه نود و پنج هست، میخوام ببینم الان دقیقا چند هفته هستم و زمان غربالگری اول من دقیقا چندم هست؟ و سوال دیگر اینکه من پنج سال پیش یک زایمان زودرس داشتم و سرکلاژ هم شده بودم طول سرویکسم بیست و هشت بود اما علت زایمان زودرسم یک غذای چرب بیرونی بود که بر اثر خورن فشارم بالا رفت و بستری شدم و زایمان کردم. آیا برای این بارداری هم باید سرکلاژ شوم؟ چون اصلا سابقه سقط نداشتم. مدت زمان پیاده روی روزانه ی خانمهای باردار را هم راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

باید مورد بررسی و سونوگرافی از نظر طول سرویکس قرار بگیرید و عمل سرکلاژ تا حد زیادی به نظر شخصی پزشکتان بستگی دارد ولی اگر سایز دهانه رحم مناسب باشد نیاز نیست. الان 21 اسفند ماه هفت هفته و چهار روز هستید. از یازده هفته تا سیزده هفته و شش روز برای غربالگری مرحله اول فرصت دارید از 15 فروردین تا پنج اردیبهشت فرصت دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...