دانشنامه فرزند

چه داروهایی به زودتر باردار شدن کمک می کند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من برای بارداری دوم اقدام کردم سونوگرافی ام یک فولیکول با قطر 14 در تخمدان راست دیده شده میخوام بدونم خوردن چه دارویی بهم کمک میکنه زودتر باردار بشم. روزی که سونوگرافی انجام شد سیزدهم دوره بود فکر میکنم دقیقا یادم نیست.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

در وسط سیکل و زمان تخمک گذاری برای آزاد شدن تخمک باید اندازه فولیکول به 18 تا 24 برسد. اگر هنوز تا میانه سیکل زمان دارید ممکن است فولیکول به اندازه لازم برسد. برای بارداری باید صبور باشید بدون اثبات وجود اختلال در تخمک گذاری و سایر اطلاعات پرونده پزشکی شما مجاز به تجویز دارو نیستم. مصرف خودسرانه داروهایی که باعث تحریک تخمک گذاری میشود در افرادی که مشکلی ندارند منجر به بارداری چندقلویی یا خارج رحم خواهد شد. اگر سیکل نامنظم دارید برای بررسی بیشتر برای انجام آزمایشات و سونوگرافی لازم به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...