دانشنامه فرزند

آیا بعد از مصرف قرص اورژانسی ال دی بخورم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 33 ساله هستم. قدم 159 سانتیمتر و وزنم 64 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 6 مرداد می باشد. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم یا طبیعی استفاده می کردیم. داروهایی مصرفی من عبارتند از، هیچی استفاده نمیکنم. مدت زمان ما برای بارداری هیچی است. بارداری قبلی دوقلو سزارین، سقط نداشتم. سوال من اینه که یک هفته پیش نزدیکی داشتم تو شک بودم بنابراین بلافاصله دو تا قرص اضطراری خوردم زاج هم گذاشتم تو واژنم بعد از چند ساعت چهار تا قرص ال دی خوردم 24 ساعت بعد چهار تا دیگه، امروز تست ادرار و خون دادم منفی بودن. قصد بارداری ندارم به نظر شما لازمه تست رو تکرار کنم؟ ممنون.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

مصرف دو قرص اورژانسی به عنوان جلوگیری اورژانسی کفایت می کند و نیازی به مصرف قرص ال دی نیست چون مصرف قرص های هورمونی باعث اختلالات هورمونی می شود. حداقل 14 روز بعد از رابطه مشکوک و محافظت نشده، باید آزمایش انجام شود. آزمایش را تکرار کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...