دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی به همراه درد در ناحیه تخمدان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 سالمه. قدم 158 سانتیمتر و وزنم 67 کیلوگرم اولین روز آخرین قاعدگی من 28 اسفند می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی بعدی 35 یا بیشتر است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من پروژسترون، مدروفم، کابرلین و کلومیفن. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 ماه است که اقدام کردیم و من اقدام کردم ماه قبل و هنوزم پریود نشدم. پریودی قبلیمم 28 بوده و شب 15 و 16 نزدیکی کردم. سونو گرافی هام که قبلی ها رحمم کیست ریز یا همون تنبل بود و آخرین سونوم که ماه قبل بود رحمم سالم بود و دو تا فولیکول آزاد کرده بود که همون شب 15 و 16 که اقدام کردم. آزمایشاتمم، قندم لب مرز بود و چربی 12 تا بالا بود. سوال من اینه که من 2 روز بعد از موعد پریودیم یعنی 30 ام آزمایش خون دادم و باردار نبودم بتام زیر 10 بود ولی هنوز پریود نشدم و تخمدانام چند روزی هستش که خیلی درد میگیره و خود به خود آروم میشه یعنی درد میگیره و ول میکنه، کمر دردم هم همینطور. سینه هامم حساس شدن، احتمالش هست که باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

در صورتی که یک هفته از تایم پریودتون گذشت و پریود نشدید مجددا آزمایش خون انجام بدهید. چون با توجه به علایمتون امکان داره که باردار باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...