دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بعد از زدن آمپول اچ سی جی روز ۱۸ تا ۲۳ سوزش سینه و درد در سینه به طوریکه دست میخورد درد میکرد و روز ۲۱ تا ۲۳ درد زیر دل و کمر داشتم بدجور و بعد از اون تا الان فقط ران پا و کمردردم کمتر شده و سینه دردم همین. طور از شما سوالم اینه که امکان این علائم واسه باردار بودنمه یا اثرات آمپوله؟ الان این علائمم کم شده فقط نوک سینم درد داره اونم کم شده و گاهی زیر دلم اونم کم شده پنج شنبه موعد پریم، آیا باردارم یا اثرات آمپوله؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

این علائم می تواند هم ناشی از تزریق آمپول و هم بارداری باشد. البته احتمال بارداری قوی تر است. فعلا صبر کرده و اگر پریود نشدید برای انجام آزمایش خون اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان