دانشنامه فرزند

تعیین زمان تخمک گذاری در قاعدگی های نامنظم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 سالمه و دو ساله ازدواج کردم، حدود سه ماهه اقدام به بارداری کردم ولی دیر به دیر پریود میشم. جواب سونو و آزمایش هورمونی هم نرمال بوده همه چی، مشکل من چیه؟
از اول پریودم نامنظم بود.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

به نظر می رسد به علت نامنظمی در خونریزی ماهانه زمان تقریبی تخمک گذاری را نمی توان تعیین کرد. تقریبا دو هفته قبل از اولین روز خونریزی، زمان تخمک گذاری می باشد. آن تاریخ را به ماه بعد نیز می توان نسبت داد، چند روز قبل و بعد از آن سعی کنید فاصله نزدیکی را کمتر کنید، به طور مثال هر دو شب یک بار و همچنین پوزیشن های مناسب تری انتخاب کنید تا مایع منی بیرون نریزد. اگر این روش ها نیز جواب نداد با همسرتان جهت مشاوره به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...