دانشنامه فرزند

چه اقداماتی برای تشخیص ناباروری باید انجام داد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

طبق سونوگرافی روز 13 و 18 پریودی، فولیکول سایز مناسب نداشتم البته پریودی این ماه 37 روزه بوده (ماه قبل 16 مهر، این ماه 22 آبان) دکتر قرص لتروزول برام نوشت و گفت از شب 5 پریودی تا 5شب، شبی 2 تا بخورم و روز 13 سونوی واژینال بدم. می خوام بدونم آیا این درمان درستیه؟ سونوی واژینال هم واجبه که انجام بدم؟ اینجا دکترا اصلا درست راهنمایی نمی کنن. خودم بهش میگم این کار لازمه میگه آره باشه. آدم خیلی وقتشو از دست میده. می شه شما بگین چه کارایی لازمه چه چیزایی باید چکاب بشه؟ در مورد خودم و همسرم. خودم 28 سال همسرم 34 ساله. 6 ساله ازدواج کردیم و 4 ماه اقدام برای بارداری.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

همسرتان باید آزمایش اسپرموگرام یا همان آنالیز مایع منی انجام داده، شما هم از نظر هورمونی چک و بررسی شوید. درمان داده شده مناسب است اما بهتر است از نظر هورمونی هم کنترل شوید تا با علم و آگاهی کامل درمان انجام شود. بله سونوی واژینال برای ارزیابی درمان الزامی است. ورزش منظم، کاهش وزن و به گفته برخی مادران پیازدرمانی هم بسیار کمک کننده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...