دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پیچیدگی لوله های رحمی چیه؟ درمان میشه؟ روی باروری تاثیر میذاره؟ لطفا کامل توضیح بدید در این مورد.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام، معمولا هنگامی که ناباروری وجود دارد برای تشخیص علت آن بررسی رحم و لوله های رحمی به وسیله عکس رنگی یا لاپاروسکوپی و ... انجام می شود. یکی از موارد مهمی که بررسی می شود طول لوله های رحم و باز بودن آن هاست. انسداد لوله ها اگر وجود داشته باشد به دلایلی مثل عفونت ها، سابقه جراحی لگنی و ... می تواند باشد. انسداد لوله ها تاثیر خیلی زیادی در باروری دارد که بسته به علت، درمان هایی مثل درمان های دارویی و جراحی انجام می شود و پس از درمان احتمال بارداری افزایش می یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات