دانشنامه فرزند

علت اختلال در قاعدگی بعد از مصرف قرص اورژانسی در شیردهی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۷۵ سانتیمتر است و وزنم ۸۴ کیلوگرم است، تاریخ زایمان من ۲۴ اردیبهشت بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از لاینسترنول استفاده می کنیم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی: ندارم. سوال من این است که، من دو ماهه زایمان کردم و دو بار از قرص اورژانسی استفاده کردم به فاصله دو هفته. حالا دیروز پریود شدم اما سه ساعت بیشتر نبود و بعد قطع شد خیلی نگرانم یعنی علامت لانه گزینی بارداریه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، احتمالا بدلیل مصرف قرص اورژانسی (بیشتر از یک بار در ماه مجاز به استفاده از آن نیستید) و تغییر شرایط هورمونی در طی شیردهی دچار این شرایط شده اید. فعلا صبر نمایید. اگر دو هفته از موعد قاعدگیتان گذشت و خونریزی واضح نداشتید آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...