دانشنامه فرزند

استفاده از قرص جلوگیری از بارداری پس از فراموش کردن مصرف یک دوز

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من قرص جلوگیری استفاده میکنم و ۲ شب رو فراموش کردم شب سوم ۳ تا قرص رو با هم خوردم. تو هفته دوم ورقه قرص بودم که این اتفاق افتاد، صبح که بیدار شدم علاوه بر حالت تهوع خونریزی داشتم و الان ۱۰ روز هست که همچنان خونریزی دارم خیلی شدید نیست ولی نیاز هست هر روز پد استفاده کنم، البته روزهای اول شدید بود. با توجه به اینکه کم خونی دارم و حدود ۱۰ روز پس از پایان پریودم این اتفاق افتاده، این اتفاق طبیعی هست و یا اینکه باید کاری انجام بدهم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

روش شما در استفاده از قرص در هنگام فراموشی غلط بوده و نباید هر سه قرص را باهم می خوردید. بهتر است روش دیگری را برای جلوگیری انتخاب کنید یا دوباره در مورد نحوه استفاده این روش مشاوره شوید. شما دچار تداخل هورمونی شدید در صورت قطع نشدن خونریزی جهت بررسی هورمونی به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...