دانشنامه فرزند

عوارض سیگار در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 سالمه، قدم 168 است وزن پیش از بارداری ام 72 بوده و اکنون 75 کیلو هستم، اولین روز آخرین قاعدگی من 18 دی بوده و اکنون هفته 9 بارداری هستم. داروی مصرفی ندارم. یه بارداری هم داشتم، دختر 6 ساله دارم دو سالی هست سیگار مصرف میکنم مثلا تا سه ماه پیش روزی یک بسته یا 15 تا میشد، از وقتی فهمیدم باردارم کمش کردم، تا یه هفته قطع کردم افسردگی گرفته بودم همش گریه کردم تا چند روز باز کشیدم، ولی روزی 4 تا میکشم یا 3 تا، این تعداد هم مشگلی ایجاد میکنه واسم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

مصرف سیگار و نیکوتین در دوران بارداری عوارضی از جمله فشارخون بارداری، پارگی کیسه آب، وزن کم جنین، کاهش رشد داخل رحمی، عفونت کیسه آمنیوتیک و بعد از تولد تحریک پذیری و علایم ترک نیکوتین دارد. قطع ناگهانی سیگار هم میتواند عوارض ناخواسته به همراه داشته باشد. کاهش تعداد سیگار و یاقطع آن باید تحت نظر روانپزشک باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...