دانشنامه فرزند

برای انجام سرکلاژ تا چند هفتگی می توان اقدام کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 72 کیلوگرم بوده و اکنون 73 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 9 آذر 95 بوده. اکنون در هفته 21 و 2 روز بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ایزوپرین، شیاف پروژسترون، آمپول پرولوتون، کلسیم، مولتی ویتامین، آس آ و دوفاستون. سوال من این است که، پزشکم گفته برای سرکلاژ دیره و فقط باید استراحت کنم، گفته که الان تو این سن سرکلاژ نکردن بهتر از انجامش هست. آیا با استراحت حتی اگه تا آخر 9 ماه باشه مشکلی پیش میاد؟ (طول سرویکس 27 - 28 mm تاریخ انجام سونو 26 فروردین).

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

نظریات پزشکان متفاوت هست و تا 23 هفته هم وقت برای سرکلاژ هست. سونوی ترانس واژینال انجام دهید از نظر بررسی طول سرویکس چون دقت بالاتری دارد و اگر ظرف دو هفته دیگر کوتاهتر شود باید سرکلاژ انجام شود. شیاف پروژسترون 400 یکی صبح یکی شب فراموش نشود و استراحت مطلق بوده و نزدیکی نکنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...