دانشنامه فرزند

تبدیل شدن فولیکول به کیست

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من چند روز درد تخمک گذاری داشتم ولی سونو روز ١١ پریود گفت تخمک غالب ٢٣ میلی متر داری، امروز روز ١٥ دوره پریودم در سونو دوم نوشته fluid appearance، به نظر شما تخمک من به کیست تبدیل شده و آزاد نشده منظور از fluid کیست هست؟ خواهشا راهنماییم کنید، دکتر گفت تخمک من خیلی خوبه و ١٤ ام آزاد میشه، چند روز باید صبر کنم بعد آزمایش بدم که ببینم باردارم یا نه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

امکان اینکه فولیکول شما به کیست تبدیل شده باشد کم است، 8 تا 14 روز پس از نزدیکی اگر باردار باشید با آزمایش خون b-hcg مشخص می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...