دانشنامه فرزند

کم خونی و بی حالی در هفته پانزدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم. قدم ۱۸۶ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۷۹ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۱۱/۶ بوده. اکنون در هفته ۱۵ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از اسید فولیک و لووتیروکسین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشته ام. سوال من این است که، من سه ماه و نیم باردارم. علائم کم خونی دارم (چشمام ضربان میزنه بی حالم و حالت تهوع دارم) میتونم قرص آهن رو شروع کنم یا چی بخورم؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

در بارداری به هیچ عنوان بدون تصمیم پزشک دارو نخورید. بهتر است به پزشکتان مراجعه کنید و با نظر ایشان شروع به مصرف آهن کنید. حتما نیاز به چکاپ از نظر وزن، فشار و سمع قلب جنین هست پس بهتر است ویزیت دکتر شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...