دانشنامه فرزند

احتمال بارداری طبیعی با وجود کیست تخمدان و اندومتریوز

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 سالمه دو ساله ازدواج کردم. کیست تخمدان دارم که با وجود داروهای ضد بارداری و تزریق دیفرلین آب نشده. مشکوک به اندومتریوز هستم. آیا حتما باید عمل کنم تا باردار شوم؟ لاپاراتومی بهتره یا لاپاراسکوپی؟ کدوم منو به بچه دار شدن می رسونه؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

در بعضی موارد با وجود اندومتریوز می توان به صورت طبیعی باردار شد، اما بعضی مواقع ابتدا نیاز به عمل می باشد تا بتوان باردار شد که تعیین این امر با توجه به نوع کیست امکان پذیر است و نیاز به بررسی دقیق تر می باشد. همچنین نحوه عمل نیز بسته به نوع و اندازه کیست و توصیه پزشک معالج دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...