دانشنامه فرزند

علت ناسازگاری کودک 2 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دخترم 2 سالشه. تازگیا خیلی بد خلق شده، نسبت به هر مخالفتی واکنش نشون میده حتی شروع به کتک زدن دیگران میکنه. کافیه بهش بگم دست به خودکار نزن، برو مداد بیار با اون نقاشی بکشیم خیلی زود میزنه تو صورتم یا دستم. وقتی کسی میخواد بهش شکلات و آدامس بده میگم نه خوب نیست بجاش یه چیز بهتر بخوریم شلیل خوبه؟ میگه نه نمیخوام بعد میزنه.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، احتمالا چون در سنی است که از شیر گرفته اید، لجباز شده است. سعی کنید زمان های بیشتری برای تفریح کودک تان اختصاص بدهید تا سرگرم شده و این مسئله را فراموش کند. از شیر گرفتن کودکان، یک شکست بزرگ برای آن ها محسوب می شود که باعث بروز رفتارهای ناسازگار می گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...