دانشنامه فرزند

تلاش برای بارداری مجدد پس از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در آذر ماه ۹۴ باردار شدم و در هفته نه سقط داشتم. بعد از اون زمان در تاریخ 15 تیر پریود شدم و روز پنج دوره کلومیفن خوردم و در ۳۱ مرداد نزدیکی داشتم و البته دو روز قبل و بعدشم داشتم ولی متاسفانه جواب نگرفتم آیا مشکلی دارم؟ پریودمم هم منظمه.

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

اگر شما به مدت یک سال اقدام به بارداری نمایید، اما باردار نشوید می توان گفت که برای درمان باید به طور جدی اقدام نمود، اما خوشبختانه شما قبلا باردار شده اید و این نشان میدهد که شما توانایی باروری دارید، سعی کنید نزدیکی های تان در زمان تخمک گذاری تان باشد تا باروری صورت گیرد، و حتما قرص اسیدفولیک مصرف نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...