زایمان طبیعی با وجود بیماری صرع

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 20 ساله هستم قدم 167 است و وزن پیش از بارداری ام 65 کیلو گرم بوده و اکنون 67 کیلو گرم هستم اولین روز آخرین قاعدگی ای من در تاریخ 29 فروردین 96 بوده. اکنون در هفته شش بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین ب شش و اسید فولیک بارداری قبلی و نوع زایمان و سقط قبلی ندارم سوال من این است که ایا بارداری من در شش هفته درست است. و اینکه معده ام خیلی می سوزد و دلم دوست دارد چیزی بخورم ولی میل ندارم. من مریضی صرع دارم زایمان طبیعی خطر ناک است.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شما الان 6 هفته و دو روز هستید. عدم تمایل به غذا به علت تهوعی که دارید طبیعی است و به مرور زمان بعد از 16 هفته برطرف می شود. در رابطه با زایمان طبیعی به خاطر صرع باید با متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان