دانشنامه فرزند

آیا مصرف لتروزول باعث پسر زایی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر و وزنم 60 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 24 شهریور می باشد. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، پروژسترون دو ماه و دو ماه یدوفولیک. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یک پسر. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، آزمایشات قبل بارداری که مشکلی نداشته. سوال من این است که من ورزش مرتب انجام میدم و آزمایشاتم مشکلی نداشت اما طبق سونوگرافی داخل رحم تنبلی تخمدان دارم و ماه پیش که اقدام کردم باردار نشدم و شش روز جلوتر پریود شدم که دو روز لکه بینی قهوه ای داشتم و الان خونریزی شروع شده. آزمایش بارداری من منفی بود و طبق گفته دکتر باید لتروزول مصرف کنم. سوال من اینه اون دو شب لکه قهوه ای هم پریودی هستش؟ من که امروز 27 میشه روز چهارم پریودیم از امروز بخورم مشکلی نداره؟ مصرفش باعث پسر زایی میشه درسته؟ بهتره شب خورده بشه یا زمان مشخص داره؟ من تکرر ادرار دارم اما عفونت ندارم تو آزمایشم کشت ادرار منفی بود میشه کاریش کرد؟ برای تخمک گذاری چه روزی سونوگرافی تخمک بدم و چه سونوگرافی باید داده بشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

جهت درمان تنبلی تخمدان و اقدام برای باروری بهتر است در کنار مصرف قرص لتروزول، قرص گلوکوفاژ نیز مصرف شود به این صورت که در هفته اول نصف صبح نصف شب و در هفته دوم یکی صبح و یکی شب قبل از غذا مصرف شود تا به درمان تنبلی تخمدان کمک کنند. قرص لتروزول از شب سوم خونریزی قاعدگی هر شب به مدت 5 شب یکی خورده می شود پس بهتر است شب مصرف شود و این که در پسردار شدن کمک می کند از نظر علمی صحتی ندارد. در مورد تکرر ادرار، اگر عفونتی در ادرار گزارش نشده بهتر است مایعات زیاد مصرف نمایید و چون در مرحله درمان هستید دارویی بهتر است مصرف نشود، در غیر این صورت و قابل تحمل نبودن بهتر است نزد متخصص اورولوژی بروید. روز شروع خونریزی واضح، روز اول سیکل قاعدگی شما محسوب می شود نه روز لکه بینی. چون پریودی منظمی ندارید بررسی زمان تخمک گذاری برای شما دشوار است و زمانی که در آن ماه لتروزول مصرف می نماید بهتر است در روز 11 سیکل یک سونوگرافی بررسی فولیکول غالب را انجام دهید تا بدانید تقریبا روز تخمک گذاری چه روزی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 21 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...