علائم بیش فعالی در کودک 4 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقت بخیر، دختر 4 سال و نیمه ای دارم که کلاس ژیمناستیک ثبت نام کردم ولی اصلا به نظم و تمرینات کلاس توجهی نداره. بعد از ده دقیقه از شروع کلاس میگه خسته شدم و پی کار خودش می ره. آیا باید مجبور به پذیرش مقررات کلاس باشه یا هنوز براش زوده؟ من خیلی نگران مدرسه رفتنش هستم. با توجه به رفتارهاش علایم بیش فعالی هم داره. ممنون می شم راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام، علائم زیر را در کودکتان بررسی کنید: - در انجام دستورهای چند مرحله ای مشکل دارد. مثلا " برو آشپزخونه کابینت رو باز کن از توی جاقاشقی، قاشق بیار" - یک بازی مستمر ندارد و مدام از این شاخه به آن شاخه می پرد. - وقتی صحبت می کنید گوش نمی دهد و حرف شما را قطع می کند. - نمی تواند جایی که لازم است مثلا مطب دکتر بنشیند. - مدام در حال حرکت است. توجه کنید که این رفتارها به خاطر لجبازی و نافرمانی از شما نباشد، از بازیگوشی و شیطنت طبیعی فراتر باشد. در این صورت نیاز دارید مشاوره دقیق داشته باشید و آموزش های لازم را ببینید. به خاطر داشته باشید که اجبار، تنبیه و سرزنش نتیجه منفی خواهد داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «کودکان استثنایی» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان