دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با وجود لکه بینی موعد قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من پریودیم اصلا منظم نیست یعنی هر ماه از ۱۹ من منتظرم تا ۲۲. ماه پیش و قبلش ۲۲ پریود شدم این ماه ۲۰، یعنی دو روز قبل پریودیم، لکه دیدم که رفتم حمام و نوار گذاشتم. روز بعدش خبری نبود از پریودی حتی یه لکه کوچیک، از همون روز و قبلش زیر شکمم خیلیی درد می کنه فقط هم دوست دارم بخوابم و احساس خستگی زیاد می کنم. ۲۵ رفتم آزمایش خون دادم، ولی منفی بود. گفتن چند روز دیگه هم بیا دوباره آزمایش بده، دیروز هم بی بی چک گرفتم ولی اونم منفی بود. ولی هنوز اون حالتامو دارم خستگی، اشتها زیاد، خوابیدن و از همه مهم تر زیر شکمم که خیلی درد می کنه الان باردارم یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

باتوجه به توضیحات شما، احتمال بارداری کمه. اما می توانید با انجام مجدد آزمایش بتا، اطمینان حاصل کنید. علائم شما ممکنه ناشی از ضعف و کم خونی و یا ناشی از استرس هم باشد. علاوه بر انجام چکاپ، سونوگرافی جهت بررسی وضعیت رحم و تخمدان (برای بررسی کیست) هم انجام بدید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...