دانشنامه فرزند

با مشکل تیروئید در هفته سی و هشتم بارداری چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 سالمه. هفته 38 بارداری هستم. قبل از بارداری کم کاری تیروئید داشتم نصفه قرص ناشتا میخوردم. وقتی باردار شدم توی آزمایشای اولیه روتین بارداری تیرویدم شده بود 2/5. سه ماه قرص رو قطع کرده بودم، دکترم گفت دیگه لازم نیست قرص بخوری. الان که آزمایش دادم عددش شده 6/6 خیلی نگرانم تاثیر بدی روی جنین گذاشته؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

شما باید هر شش هفته سطح هورمون های تیروئید خود را بررسی می کردید تا سریع تر متوجه تغییر آن شوید. چون مشخص نیست از کی دچار این تغییر شده اید، میزان آسیب جنینی مشخص نیست مشکلات تیروئید مادر در سه ماهه اول بارداری اثرات بیش تری بر جنین خواهد داشت. بهتر است با یک سونوگرافی میزان رشد جنین خود را بررسی کنید. به یک متخصص غدد برای درمان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...