دانشنامه فرزند

عدم قاعدگی با وجود کیست پریفرال

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر و وزنم 60 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 3 مهر 1396 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی تقریبا 30 روزه است. قاعدگی من منظم بوده است. سقط های قبلی: سه سقط، آخرین سقط شش ماه پیش در هیجده هفتگی به دلیل انسفال بودن جنین مجبور به سقط قانونی شدم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، تخمدان و رحم که تخمدان ها دارای کیست های ریز پریفرال متعدد به نفع pcom مشهود بود. سوال من این است که من سوم آبان عادت شدم فقط همان یک روز خونریزی داشتم بنابر نظر دکتر، آزمایش بارداری دادم منفی بود و سونوگرافی رو هم بعد از آزمایش دادم. آذر ماه اصلا پریود نشدم آیا به دلیل کیست هاست؟ من از اول آذر قرص ال دی مصرف میکنم آیا دارو و درمانی هست که من مصرف کنم؟ خیلی نگرانم نه باردارم و نه پریود میشم.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

مقدار کم پریودی و این که در حد یک روز خونریزی دارید و یا این که اصلا پریود نشدید به علت تخمدان پلی کیستیک (pco) است باید قرص دوفاستون 10 میلی گرم از امروز روزی 2 عدد به مدت 10 روز بخورید تا پریود شوید. اگر پریود شدید از ماه های بعد، از 15 قاعدگی روزی 2 عدد به مدت 10 روز دوفاستون هر ماه میل کنید تا پریودتان منظم شود. اگر افزایش وزن دارید حتما باید وزن کم کنید و حتما ورزش داشته باشید و غذای پرچرب نخورید، سبزی و میوه تازه حتما استفاده کنید. درمان قطعی ندارد ولی مواردی که گفته شد و دارویی که نام برده شد بسیار کمک کننده است تا سیکل های منظمی داشته باشید. اگر از اول آذر قرص ال دی می خورید امروز قطع کنید تا پریود شوید، اگر تا 5 روز پریود نشدید می توانید دوفاستون را همان طور که گفتم استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...