دانشنامه فرزند

آزمایشات ژنتیک قبل از بارداری در ازدواج فامیلی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر است و وزنم 55 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 15 اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 18 روزه است. قاعدگی من گاهی نامنظم است. برای جلوگیری از بارداری از آی یو دی استفاده می کنم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یه دختر 8 ساله و زایمان طبیعی داشتم. سوال من این است که آیا برای داشتن فرزند دوم با وجود ازدواج فامیلی مشکلی ندارم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر آزمایشات ژنتیک را انجام داده اید و از نظر پزشکتان قبلا مشکلی نبود پس نگران بارداری مجدد نباشید و میتوانید اقدام نمایید. ضمنا جهت اقدام آی یو دی را خارج کرده و از سه ماه قبل اسید فولیک را روزی یکی شروع کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...