مصرف قرص آ اس آ در زمان اقدام برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 سالمه و پنج سال ازدواج کردم، دو ماهه برای بارداری اقدام کردم و موفق نشدم که ماه پیش آمپول های 3 تا گونادوپین و hcg زدم که روز 12سونو کردم و دو فولیکول 18 و 21 داشتم و این ماه آمپول 6 تا گونال اف و hcg دادند، در آزمایشات قبل از بارداری من تعداد گلبول های قرمز 16.8 بود و دکتر قرص آ اس آ تجویز کردن، این قرص مشکلی در حین اقدام برای بارداری نداره؟ آیا به خاطر غلظت خون من باردار نمی شم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

غلظت خون ربطی به بارداری نداره، اما تجویز آ اس آ به علت جلوگیری از سقط و اثر ضد التهابی می باشد. استرس نداشته باشید، به توصیه های پزشک تون عمل کنید تا نتیجه لازم و بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان