دانشنامه فرزند

آیا رژیم غذایی در تعیین جنسیت به روش IUI تاثیر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم و یک دختر پنج ساله دارم و الان در حال حاضر دو ماه است اقدام به بارداری کردیم از طریق آی یو آی تعیین جنسیت ولی متاسفانه نگرفت و من سوالم اینه که با این روش من باردار میشوم و تا کی باید ادامه بدم، با توجه به اینکه هر ماه دارو باید مصرف کنم؟ و من نگرانی از این دارم که به فصل بهار و تابستان نزدیک میشویم آیا آب و هوا تابستان و تغذیه در جنسیت به روش آی یو آی تاثیر دارد؟ و یا توصیه خاصی برای اینکه احتمال بارداری با این روش بیشتر شود چیست؟ در ضمن از لحاظ تخمک گذاری و آزمایشات من و همسرم بسیار خوب بود.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اینکه تا کی باید ادامه دهید معلوم نیست چون روش های کمک باروری نیازمند تکرار هستند و ممکن است چندین بار نیاز به تکرارشان باشد. بله، در هر سیکلی که قصد آی یو آی دارید باید دارو مصرف کنید. آب و هوا و تغذیه تاثیری در تعیین جنسیت از طریق آی یو آی ندارد نگران نباشید. چون در این روش اسپرم های انتخاب شده (حاوی ایگرگ که عامل تعیین جنسیت پسر است) به درون رحم منتقل شده و بنابراین اینکه شما چه تغذیه ای داشته باشید اهمیتی ندارد (در حالت عادی با تغذیه میزان قلیایی و اسیدی بودن محیط واژن عوض شده و میزان احتمال رسیدن اسپرم های حاوی ایگرگ به رحم بیشتر میشود که در مورد شما کلا این اسپرم ها جداسازی شده اند و مستقیما به رحم منتقل می شوند پس شرایط کاملا متفاوت است). در مورد سوال آخر هم راهکاری در دست نیست جز تکرار و مداومت انجام.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...