دانشنامه فرزند

احتمال خطا در کیت تخمک گذاری به دلیل مصرف داروهای تحریک تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۵ سیکلم یعنی روز سه شنبه آمپول hcg زدم و باید طی ۲۴ ساعت الی ۳۶ ساعت تخمک گذاری میکرد ولی هر روز که تست تخمک گذاری میزدم فقط خط بالای روشن میشه امروز. هم که ۱۹ سیکلم هست، علتش چیه؟ همیشه ۳۰ روزه بود و سوم هر ماه عادت میشدم ولی این بار ۲ روز عقب افتاد و ۵ بهمن عادت شدم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

هنگام استفاده از hcg و سایر داروهای محرک تخمک گذاری مثل کلومیفن و ... کیت تخمک گذاری اشتباه پاسخ میدهد و خطا دارد. در این موارد باید از سونوگرافی واژینال برای پیگیری وضعیت تخمک گذاری استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...