دانشنامه فرزند

تعیین جنسیت بر مبنای ضربان قلب جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 سال دارم و بارداری اولم سقط شد در هفته هشتم، الان بارداری دومم و چون در هفته دوازدهم بارداری می باشم و سونو ی mt دادم ضربان قلب نوزاد من 169 میگن احتمال داره دختره باشه، آیا احتمال داره ضربان قلب پایین بیاد؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سوالتان کاملا مبهم بود. ضربان قلب جنین در بارداری نظم و تعداد مشخصی دارد که البته با بزرگ شدن جنین به مرور ممکن است از تعداد آن کاسته شود که امری طبیعی است. اگر نگران سقط در اثر افت ضربان قلب هستید جای نگرانی وجود ندارد، چنین مسله ای پیش نخواهد آمد. اگر هم در رابطه با جنسیت این مساله برایتان سوال شده، جنسیت هیچ ارتباطی با تعداد ضربان قلب ندارد و نمی توان بر مبنای ضربان قلب جنسیت را تشخیص داد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...