دانشنامه فرزند

آیا احتمال بارداری در جلوگیری طبیعی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم، قدم ۱۵۸ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۷ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۱ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 24\8\95 بوده. داروی مصرفی من فولیک اسید می باشد. من متاهلم ولی با یک نفر دیگه جز همسرم در روز بیست و نهم آبان رابطه جنسی داشتم که البته ارضایی صورت نگرفت و قبل از این که منی بیرون بریزد آلت را بیرون کشیدند. و دوباره در روز چهار آذر هم همینطور. ولی همسر بنده منی را به داخل میریخت. من باردار شدم ولی شدیدا استرس دارم که آیا امکان دارد این بچه از آن آقا باشد؟ آیا پیش آب آن آقا باعث بارداری من شده؟ خیلی استرس شدیدی دارم و خیلی میترسم و بفکر سقط هستم. اگر حساب کنید طول زنده ماندن اسپرم رو تا ۷۲ ساعت. بازم از اون آقا میشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

تاریخ تخمک گذاری شما روز هشتم یا نهم آذر بوده، پس احتمال باردار شدن از آن فرد تقریبا صفر است. البته در صورتی که از چهارم آذر به بعد با همسرتان رابطه داشته اید. اما اگر از چهار آذر به بعد با همسر خود رابطه نداشته اید می توان شک به باردادی از طرف آن مرد نمود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...