دانشنامه فرزند

راهکاری برای خواباندن دوقلوهای 1 ساله هنگام شب

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، ما دوقلو داریم که الان 14 ماهشونه هر زمانی از شب که بخوایم اینارو بخوابونیم با داد و بیداد و گریه شدید اینا روبرو میشیم. اصلا دوست ندارن بخوابن. یه راه حل جلوی پامون بذارید لطفا. اینا صبح تا 10 میخوابن بعد از ظهر هم یک ساعت و نیم میخوابن. ما هم حدود ساعت 12 شروع میکنیم به خوابوندن بچه ها که متاسفانه حدود یکی دو ساعت طول میکشه خوابوندنشون. الان بهترین راه حل رو برای خوابوندن اینا میخوام یک دختر و یک پسر هستن. ساعت حدود 12 که میشه انگار به اینا انرژی زا دادیم انقدر خوشحالن اینور اونور میدوند، میخندن انگار نه انگار ساعت 12 هست. حتی بارها همه برقها رو خاموش کردیم اما واسشون مهم نبود به شیطنت ادامه دادن. هر کاری میکنن که نخوابن.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

- بازی های پر تحرک، قلقلک دادن و حتی تماشای کارتون را تا دو ساعت قبل از خواب، حذف کنید. - اتاق را کاملا تاریک نکنید، استفاده از چراغ خواب مفید است. - آداب ثابتی را برای هر شب قبل از خواب فراهم کنید و حتما سر ساعت مشخصی انجام دهید. مثلا گذاشتن در رختخواب و لالایی خواندن. اگر بقیه برنامه کودکان تان نیز ثابت باشد برنامه خواب راحت تری خواهند داشت. یعنی ساعت معینی چرت روز بزنند، بخورند، بازی کنند و بخوابند. - هیچ نوع توجهی را به شیطنت های آن ها قبل از خواب نکنید. دنبال آن ها کردن، خندیدن و حتی دعوا کردن، توجه هایی هستند که رفتار های قبل از خواب آن ها را بیشتر می کنند. - از مقدار خواب روزانه آن ها کم کنید و به چرت کوتاه در آن ها کفایت کنید. - انرژی آن ها با بازی های هیجانی در روز تخلیه شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...