دانشنامه فرزند

آیا بعد از انزال در پیشاب اسپرم وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر و وزنم 68 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 20 شهریور می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 29 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. داروی خاصی مصرف نمیکنم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش خاصی انجام ندادم. سوال من این است که با همسرم دیشب رابطه داشتم و پس از انزال، همسرم ادرار نکرده بودند و مجدد صبح با هم رابطه داشتیم. آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ زیرا شنیدم تا زمانی که مرد بعد از آخرین انزال ادرار نکرده باشد احتمال وجود اسپرم در پیشاب هست و در رابطه بعدی احتمال بارداری وجود دارد. آیا صحت دارد؟ اگه احتمال بارداری وجود دارد باید قرص اورژانسی استفاده کرد؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بله، چون بعد از اولین انزال همسرتان ادرار نکرده و مجرای پیشاب راه با ادرار شستشو داده نشده احتمال وجود اسپرم در آن وجود دارد پس بهتر است از قرص های اورژانسی لوونورژسترول 1.5 میلی گرم یک بار و یا 0.75 میلی گرم هر 12 ساعت به تعداد 2 عدد استفاده نمایید چون تقریبا در حوالی روزهای تخمک گذاری تان قرار دارید احتمال بارداری بالا می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...