دانشنامه فرزند

کمبود وزن کودک یک ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پسرم 18 ماهشه وزنش 9.5 قدش 80 سانتی متره. از یکسالگی وزنش بین ٩.٤ تا 9.8 مى گرده الان 300 گرم کم کرده البته دندون هم تو این مدت درآورده (با توجه به اینکه تو هفته ٣٣ به دنیا اومد و وزن زمان تولدش 2.25 بوده) ، آزمایش (خون، ادرار، مدفوع) انجام داده و مشکلی نداره خیلی نگرانم

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

در درجه اول شما فرزند خود را با سایر کودکان مقایسه نکنید، بر اساس فیزیولوژی بدن هر کس و متابولیسم بدن وزن و رشد هر کس متفاوت می باشد. شاید فرزند شما فعالیت زیادی دارد، حتما از غذاهای حاوی مواد غذایی متنوع و سالم، میوه سبزیجات، استفاده نمایید و هر روز یک پیاله 4 مغز به فرزند خود بدهید، می توانید به صورت پودر شده در فرنی استفاده نمایید، حتما تنقلات را از برنامه غذاییش حذف کنید یا به کمترین میزان برسانید. می توانید ازکره در غذاها استفاده نمایید. همه این توصیه ها به تدریج پاسخ خواهند داد. در صورتی که تمامی آزمایشات سالم بوده و مشکلات گوارشی رد شده است جای نگرانی نیست و شما باید توجه بیشتری به تغذیه فرزندتان داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «غذای کمکی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 3.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...