دانشنامه فرزند

سونوگرافی ضروری بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 9 بهمن یه سقط بی دلیل داشتم که پنج هفته بود. همون روز سونو معمولی دادم که گفتن رحم تخلیه است. خونریزی داشتم تا یه هفته بهم گفتن بعدا سونوی واژینال بده که از تخلیه کامل مطمئن بشیم، الان که یه ماه گذشته میتونم برم انجام بدم؟ آیا ضروری هست؟ علت سقط چطور قابل پیگیریه الان؟ آیا همسرم آزمایش کیفیت اسپرم بده؟ اگه آره چه زمان بده؟ الان یا هر وقت تصمیم بارداری داشتیم و اینکه حال من الان کاملا طبیعی و خوب هست و هر روز فولیک اسید 5 میل میخورم بهترین زمان برای اقدام به بارداری چند وقته دیگه س؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

اگر خونریزی ندارید نیازی به انجام سونوگرافی واژینال نیست حتی اگر بقایا هم داشته باشید معمولا با پریود بعدی دفع میشود. با یک بار سقط نیازی به پیگیری ندارد و اگر تکرار شد جای پیگیری دارد. چون باردار شدید پس کیفیت اسپرم در حد کافی می باشد و نیازی به آزمایش نیست. برای بارداری مجدد، حداقل 6 ماه پیشگیری داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...