دانشنامه فرزند

دلایل کاهش خونریزی قاعدگی و نامنظمی آن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من خانمی 28 ساله هستم متاهل، مدتی هستش که خونریزی قاعدگیم کم شده و گاهی هم بی نظمی هایی دارم آیا من مشکلی دارم؟ ممکنه برای بارداری دچار مشکل بشم؟ خیلی نگرانم اصلا میترسم برم دکتر بخاطر استرس زیاد.

پاسخ کارشناس:

شهلا قلیزاده (کارشناس مامایی):

بی نظمی در قاعدگی تحت تاثیر دلایل متفاوتی می تواند اتفاق بیوفتد. استرس و فشار روحی، کاهش یا افزایش یکباره وزن، کیست تخمدان و ... همگی در زمره این دلایل هستند. جای نگرانی نیست با مراجعه به پزشک و یک بررسی ساده و سونوگرافی دلیل این مشکل آشکار و سپس با برطرف کردن آن، قاعدگی نرمالی خواهید داشت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...