دانشنامه فرزند

ممنوعیت های غذایی در زمان اقدام به بارداری برای بارداری موفق

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 166 سانتیمتر است و وزنم 64 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.1/17 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است و قاعدگی من منظم، گاهی اوقات نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از زینک. مدت زمان اقدام ما برای بارداری دو ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از آخرین سونو و پاپ اسمیر و آزمایش برای یک سال پیش بوده و مشکلی نداشته. سوال من این است که من اگه خدا بخواد میخوام برای بارداری اقدام کنم. دکتر واسم آزمایش نوشته ولی هنوز ندادم و قرص ویتامین دی و یدوفولیک بهم داد و گفت دو ماه مصرف کنم بعدش اقدام کنم. میخواستم ببینم تغذیه قبل از بارداری چقدر اهمیت داره؟ و چه چیزهایی باید مصرف بشه تا نوزادی سالم و بارداری موفق داشته باشم؟ چه چیزی باید مصرف بشه و چه موادی منع مصرف داره؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

معمولا رژیم غذایی قبل از بارداری چندان تفاوتی با قبل ندارد اما چیزی که توصیه میشود اینست که تا میتوانید مصرف فست فود، تنقلات با قند مصنوعی و میزان مصرف نمک را محدود کنید. بیشتر میوه بخورید. بقیه موارد نیاز به تغییر ندارند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...