دانشنامه فرزند

عوارض استفاده از قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با عرض سلام و خسته نباشید، 14 فروردین ماه برای اولین بار از روش جلوگیری اورژانسی استفاده کردم برای یه رابطه بدون دخول، مصرف 2 قرص اووسیز 75 با هم بعد از 24 ساعت. از اون تاریخ به مدت 3 ماه در تاریخ معین پریود خودم خونریزی دارم اما میزان خونریزی و مدت آن کم شده یعنی 2 روز خونریزی و 1 یا 2 روز لکه بینی. ضمن اینکه کمردرد شدید در ناحیه پایین کمر و درد و سوزش سینه ها و درد در ناحیه لگن رو هم دارم. اضافه کنم که با مراجعه به ماما و تجویز قرص مدروکسی به مدت 10 شب و خوردن هر شب 2 عدد باز این ماه هم پریودم به همان شکل بود. واقعا نگرانم، دلیل این پریودهای کوتاه چی میتونه باشه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام. مشکل خاصی نیست. قرص اورژانسی به دلیل هورمون بالا، سیستم بدن تان را تحت تاثیر قرار داده است و همچنین استرس شما، پریود را تغییر داده! برای کمر درد و دل درد، امکان عفونت زنان هست که باید آزمایشات و معاینات لازم با مراجعه به ماما یا متخصص انجام بشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...