دانشنامه فرزند

باردار نشدن بعد از چندین بار اقدام و سقط های مکرر

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۵ سالمه یکبار سقط در ۶ هفته ای داشتم به دلیل تشکیل نشدن قلب جنین خرداد ماه سال گذشته. دوباره اقدام به بارداری کردم الان برای بار سوم هستش. بار اول ۱۵ روز بعدش اقدام کردم بار دوم ۱۱ تا ۱۶ اقدام کردم. این دفعه بعد از عادت ماهانه یک روز در میان دارم اقدام میکنم. اگر این بار هم اتفاقی نیفتاد دلیلش چی میتواند باشد؟ کم کاری و پرکاری تیرویید هم ندارم آزمایش کامل دادم مشکلی ندارم همه چی نرماله. تست از دهانه رحم هم دادم مشکلی ندارم. در ضمن لازم هست بعد از ارتباطها ۱۶ روز به بعد به خودم استراحت مطلق بدهم با توجه به سقط و سنم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

اولا نیازی به استراحت مطلق نیست. شما با استفاده از کیت های تخمک گذاری تایم دقیق تخمک گذاریتون رو مشخص کنید و از زمانی که کیت مثبت شد 36 ساعت بعد نزدیکی بکنید. در صورتی که این ماه هم باردار نشدید سونوگرافی تخمک گذاری انجام بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...