دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی بعد از بیرون آوردن آی یو دی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 10 سال آی یو دی داشتم، ماه پیش یعنی اول خرداد پریود شدم و 3 خرداد آی یو دی ام رو در آوردم تحت نظر پزشک. این ماه پریود نشدم هنوز تا به امروز که 6 تیر ماه است در ضمن تست بارداری هم دادم منفی بود. امکان داره این ماه اصلا پریود نشم یا اینکه دیر بشم؟ کمر درد شدید و درد زیر دلم خیلی اذیت میکنه. ممنون میشم راهنماییم کنین.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با سلام، به دلیل در آوردن آی یو دی رحم دچار تغییراتی شده پس به هم خوردن نظم قاعدگی تا حدودی طبیعیست، اما شما در صورت پریود نشدن حتما یک آزمایش خون انجام دهید. برای درد هم باید از نظر عفونت بررسی شوید و هم یک آزمایش ادرار انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...