آیا کلومیفن در عملکرد کیت تخمک گذاری اثر می گذارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ ساله هستم، قدم ۱۵۵ سانتیمتر است و وزنم ۷۳ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/10/21 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸ روزه است و قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش خاصی استفاده نمی کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلومیفن و یدوفولیک هستند. مدت زمان اقدام ما برای بارداری پنج ماه است. پاپ اسمیر و تیروئید انجام دادم. سوال من این است که من ر وز ۱۴ سیکلمم کیت تخمک گذاری میذارم دو خط میبینم. چون تصمیم به بارداری دارم. احتمالش هست من باردار شدم چون مرتب نزدیکی داشتیم. من کی آزمایش بتا چک کنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در موارد استفاده از کلومیفن کیت تخمک گذاری دچار خطا میشود و اعتبار ندارد. بی بی چک در برخی خانم ها از یکی دو روز قبل از قاعدگی جواب میدهد اما مطمئن ترین زمان برای استفاده از بی بی چک هفت تا ده روز پس از موعد قاعدگیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان