دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من پریود نامنظم دارم میخوام باردار بشم میتونم قرص دوفاستون و اسید فولیک برای بارداری و تنظیم پریود استفاده کنم؟ آیا باعث تقویت تخمک و در صورت نبود بارداری پریود میشم؟ مصرف دوفاستون ضرر نداشته باشه؟ برای تقویت تخمک گذاری چه دارویی استفاده کنم؟ قرص لتروزول برای چی استفاده میشه؟ من چطوری میتونم باردار بشم؟ مصرف دوفاستون ضرر نداشته باشه؟ اگه پریودم مرتب بشه بدون نیاز به دکتر باردار میشم؟ چون تو آزمایش هام هیچ مشکلی وجود نداره و الانم همسرم و خودم قرص های ovaboost و fertilaid استفاده میکنیم چقدر احتمال بارداری وجود داره این ماه؟ من تازگیا تکرر ادرار و شکم درد پیدا کردم و ده روز به وقت پریودم مونده آیا باردارم؟ میترسم تست بدم بازم منفی بشه.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

داروهایی که فرمودین، برای تحریک تخمک گذاری استفاده میشه، یعنی احتمالا شما یا تخمک نداشتید یا تخمک بالغ و مناسب نداشتید که پزشک تجویز کرده و ضرری ندارند. نگران نباشید، با مصرف این داروها و چکاپ که با سونوگرافی انجام میشه، اگر تخمک گذاریتون خوب شده باشه، باردار هم میشوید. و اینکه ممکنه این داروها، اگر باردار نشید ممکنه مجدد تحویز بشه، پس عجله نکنید و استرس نداشته باشید. صبر کنید، طبق دستور پزشکتون مرتب نزدیکی داشته باشید و برای انجام آزمایش هم حداقل یک هفته از زمان پریودتون بگذره.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان