دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر و وزنم 57 کیلوگرم است. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، قرص ال دی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، مدروکسی پروژسترون و قرص ویتامین E. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 1.5 سال است. سوال من اینه که من 1.5 سال است اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه ای نگرفتم. به متخصص که مراجعه کردم برام یه بسته 14 تایی قرص مدروکسی پروژسترون داد که باید روز چهاردهم قاعدگی تا هفت روز بخورم بعد قطع کنم و پریود بشم و ماه بعدم همین طور، همراه با سه بسته قرص ویتامین E. خواستم بدونم این قرص ها برای چه چیزی تجویز میشه؟ آیا این داروها تاثیری برای بارداری من داره؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

سلام، قرص مدروکسی یک نوع پروژسترون می باشد که باعث منظم شدن قاعدگی و کنترل تخمک گذاری و آماده سازی رحم برای بارداری می باشد. یک سال بدون استفاده از روش پیشگیری اگر بارداری رخ ندهد باید علت ناباروری را بررسی کرد. ابتدا آزمایشات و سونوگرافی لازم طبق نظر پزشک باید انجام شود تا علت درمان گردد. اگر با درمان، بارداری رخ ندهد باید آزمایشات لازم برای همسرتان نیز انجام شود. طبق نظر پزشکتان داروها و قرص اسیدفولیک را مصرف کنید، انشاالله بارداری رخ می دهد. احتمالا پزشکتان بعد از مصرف مدروکسی از قرص های تخمک گذاری هم استفاده خواهند کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان