دانشنامه فرزند

بهترین روش خوابیدن در دوران بارداری
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

اگه تو ماه اول به پشت بخوابیم یا آروم آروم غلت بخوریم بعد به پهلو بخوابم خطر داره؟ اطرافین میگن که فقط باید به پهلوی راست بخوابی و هیج وقت به پشت یا طاق باز نخوابی، اما من خیلی اذیت میشم هر وقت به پهلو می خوابم. میشه راهنمایی کنید از چه ماهی باید به پهلو بخوابم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیر، نگران نباشید. از الان نیازی نیست به پهلو بخوابید، از زمانی که شکم بزرگ می شود یعنی حدودا ماه پنجم می بایست به پهلوی چپ و نه پهلوی راست خوابید. برای این که آن زمان به پهلو خوابیدن راحت تر شود چند بالش در اطراف و بین پاهایتان بگذارید. در رابطه با غلتیدن در خواب نیز در ماه های آخر که شکم کاملا بزرگ شده رعایت این نکات لازم است نه الان.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «خواب» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...